Termomodernizacja budynku to sposób na uzyskanie dofinansowania w ramach programu Czyste powietrze 2024

 

Wyzwania właścicieli nieruchomości

Właściciele nieruchomości stoją dziś przed trudnym wyzwaniem: jak zapewnić komfort termiczny w czasach, gdy nie mamy pewności co do ciągłości dostaw energii cieplnej. Termomodernizacja to pierwszy i nieodzowny krok, który pozwala na poprawę efektywności energetycznej i obniżenie kosztów eksploatacji budynku.

 

Korzyści z kompleksowej termomodernizacji

Izolacja budynków przed wymianą systemów grzewczych czy inwestycją w odnawialne źródła energii ma kluczowe znaczenie. Przed przystąpieniem do prac, warto przeprowadzić audyt energetyczny, który pomoże określić najbardziej opłacalne metody termomodernizacji. Audyt wskazuje sposoby na zmniejszenie zużycia energii, ocenia opłacalność różnych rozwiązań i wybiera te najbardziej optymalne dla danego budynku.

Pierwszym krokiem do redukcji strat ciepła jest prawidłowe zaizolowanie budynku, na przykład skalną wełną mineralną, oraz wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Dopiero po uszczelnieniu budynku, warto wymienić źródło ciepła na bardziej efektywne, co pozwoli na dalsze oszczędności. Inwestycja w odnawialne źródła energii przynosi największe korzyści po odpowiedniej izolacji termicznej.

 

Korzyści z izolacji wełną mineralną

Izolacja budynków wełną mineralną, np. produkcji ROCKWOOL, przynosi szereg korzyści:

Obniżenie kosztów eksploatacji: Wełna skalna poprawia parametry cieplne budynku, co zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie. To skuteczna strategia obniżania kosztów eksploatacji i zwiększania atrakcyjności nieruchomości.

  • Podniesienie komfortu: Odpowiednia izolacja zapewnia stabilną temperaturę i dobrą akustykę w budynku, co wpływa na komfort pracy i przebywania. Idealne warunki do pracy, zabawy czy nauki to cisza i odpowiednia temperatura przez cały rok.
  • Renowacja i trwałość: Wysokiej jakości izolacja termiczna z wełny skalnej przedłuża żywotność budynku, poprawia jego wygląd oraz odporność, czyniąc go lepszą inwestycją na przyszłość.
  • Zdrowsze i bezpieczniejsze przestrzenie: Wełna skalna ogranicza kondensację wilgoci i pomaga utrzymać korzystny mikroklimat wewnątrz budynku. To prowadzi do zdrowszego środowiska dla mieszkańców i użytkowników oraz zmniejsza ślad węglowy budynku.

 

Jak przeprowadzić termomodernizację?

Aby skutecznie przeprowadzić termomodernizację, należy:

  • Zadbać o efektywność energetyczną: Zmniejszenie zużycia energii na cele grzewcze i redukcja emisji CO2 poprawia klasę energetyczną budynku, co prowadzi do oszczędności na kosztach eksploatacji.
  • Podnieść komfort przebywania: Utrzymanie stabilnej temperatury, zarządzanie wilgotnością i zapewnienie świeżego powietrza znacząco poprawia komfort i produktywność osób przebywających w budynku.
  • Poprawić komfort akustyczny: Redukcja hałasu jest kluczowa dla poprawy samopoczucia, efektywności pracy i zdolności skupienia się na nauce.

 

Termomodernizacja z ROCKWOOL

Wełna skalna ROCKWOOL jest jednym z najczęściej wybieranych do tego produktów. Jest wszechstronna i wspiera każdy projekt termomodernizacji. Może być stosowana w dachach, fasadach, podłogach, ścianach działowych, stropach, garażach i systemach klimatyzacyjnych. Wykorzystanie skały w innowacyjnych rozwiązaniach poprawia efektywność energetyczną i bezpieczeństwo budynków. Ocieplenie ścian zewnętrznych wełną skalną nie tylko poprawia estetykę elewacji, ale również zapewnia komfort mieszkańcom i redukuje koszty ogrzewania.

Dzięki rozwiązaniom producentów budowlanych takich jak ROCKWOOL, właściciele nieruchomości mogą przekształcić swoje budynki w nowoczesne, wydajne i ekologiczne przestrzenie, odpowiadające na wyzwania współczesności i przyszłości. Ocieplenie wełną skalną to także skuteczna broń w walce ze smogiem, gwarantująca czystsze powietrze w otoczeniu budynków.

 

Dowiedz się więcej o produktach do termomodernizacji budynków

Zapraszamy do współpracy z firmą Kaizen, liderem w hurtowej dystrybucji materiałów budowlanych w regionie. Z siedzibami w Białymstoku i Bielsku Podlaskim, oferujemy szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, w tym skalną wełnę mineralną marki ROCKWOOL, idealną do projektów termomodernizacyjnych.

Dzięki naszej własnej flocie transportowej, zapewniamy szybkie i bezpieczne dostawy bezpośrednio na place budowy w całej Polsce. Niezależnie od wielkości projektu, jesteśmy gotowi dostarczyć niezbędne materiały na czas i w konkurencyjnych cenach.

W Kaizen wierzymy, że każdy budynek może stać się nowoczesny, komfortowy i energooszczędny. Nasze doświadczenie oraz zaangażowanie w dostarczanie najlepszych rozwiązań sprawiają, że jesteśmy zaufanym partnerem dla profesjonalistów i inwestorów prywatnych.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i skorzystaj z profesjonalnej obsługi, fachowego doradztwa oraz niezawodnych dostaw. Wspólnie możemy zrealizować każdy projekt budowlany i termomodernizacyjny, tworząc lepsze i bardziej efektywne energetycznie przestrzenie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach oraz rozpocząć owocną współpracę!

 

Tekst powstał przy współpracy z firmą ROCKWOOL.