Ocieplenie domu to komfort, wygoda i oszczędność.

Sprawdź, jakie masz możliwości!

Dom budujemy na długie lata. Dla siebie i tych, których kochamy. Na niektórych materiałach budowlanych nie powinniśmy, a wręcz nie możemy oszczędzać. Tak jest w przypadku produktów do ocieplenia domu. Najpopularniejszymi stosowanymi współcześnie materiałami są wełna i styropian. Rzadziej stosuje się natryskowe lub wdmuchiwane włókna celulozowe oraz płyty z polistyrenu, będące droższą alternatywą dla tradycyjnego styropianu. Nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym w budownictwie jest aerożel, ze względu na wysoką cenę zazwyczaj używany jest na małych powierzchniach, w trudno dostępnych miejscach.

/uploads/2023/02/roc111-230206101334.png

Wełna ociepli każdy zakamarek za rozsądną cenę!

Na co warto się zdecydować? Przyjrzyjmy się dwóm najpopularniejszym metodom – „styropianowej i wełnianej”. W przypadku popularnego styropianu możemy liczyć na korzystną cenę i trwałość, ale materiał ma swoje wady, np. podatność na zwiększenie wilgoci ścian. To bezpieczny materiał izolacyjny, łatwy w montażu, nie pylący i nie powodujący alergii. Za to wełna zapewni odpowiednią akustykę w domu, wprowadzając do wnętrz przyjemną ciszę. Sprawi również, że w zimowe dni ciepło nie będzie uciekać z naszych pomieszczeń, a latem nie będzie zbyt gorąco. Z pewnością przełoży się to na niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację. Na korzyść tego środka przemawia również doskonała elastyczność. Styropian jest dość toporny, za to wełna mineralna dopasowuje się do nierówności podłoża i wejdzie w każdą szczelinę. Dzięki elastycznej strukturze włókna, jest bardzo sprężysta, dzięki czemu możliwa jest nawet kilkukrotna jej kompresja, bez obaw o zniszczenia materiału. Ułoży się idealnie np. w dachach skośnych czy ścianach działowych.

 

/uploads/2023/02/gran1-230206102627.png

O jakości materiału decyduje współczynnik przewodzenia ciepła

O właściwościach cieplnych wełny decyduje współczynnik przewodzenia ciepła materiału. Im wartość współczynnika przewodzenia ciepła jest mniejsza, tym lepsze są jego właściwości izolacyjne. Wartość tego współczynnika dla produktów z wełny mineralnej skalnej i wełny mineralnej szklanej oferowanych na polskim rynku zawiera się w przedziale od 0,030 do 0,045 W/mK. Tak wysokie standardy spełniają produkty firmy ROCKWOOL.

Jakość materiału gwarancją niższych rachunków

Rozpoczynając ocieplanie swojego domu powinniśmy zadbać o wybór produktów izolacyjnych wysokiej jakości, takich jak wełny mineralne i skalne ROCKWOOL. Firma jest największym dostawcą wełny na polski rynek. I nie bez przyczyny przez ostatnie lata zyskuje coraz większe zaufanie klientów. Produktami z wełny ROCKWOOL izoluje się termicznie i akustycznie cały budynek: dach, ściany zewnętrzne i działowe, podłogi i stropy, a także instalacje grzewcze, kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Dzięki wełnie skalnej lub mineralnej tej marki możemy skutecznie zatrzymać ciepło w domu, ale również zabezpieczyć budynek przed ogniem i wilgocią. Jednocześnie wełna przepuszcza parę, czym zapewnimy sobie dobry dla zdrowia klimat i nie dopuścimy do rozwoju grzybów czy pleśni.

Termoizolacja może przynieść nam spore korzyści finansowe. Szczególnie dziś, gdy ceny energii elektrycznej, gazu i ciepła rosną. Każdy z nas odczuwa skutki inflacji i nie ma złudzeń, że koszty eksploatacji budynków zaczną być niższe. Potrzebny jest długofalowy plan działania, by ochronić siebie i bliskich przed kryzysem finansowym. W domowym budżecie ogromnym wydatkiem jest ogrzewanie. I to ten system możemy rozsądnie zmodernizować, decydując się na ocieplenie domu. Ważne, by wybrać do tego materiał, który nie tylko dobrze izoluje, ale też powstrzymuje ciepło przed "ucieczką". Odpowiednie zabezpieczenie domu pozwoli zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o połowę.

 

 

Jesteś wykonawcą? W naszej ofercie dostępne są wszystkie rozwiązania do ocieplania budynków wiodących światowych producentów.

 

Jesteś prywatnym inwestorem i potrzebujesz wsparcia w rozpoczęciu termomodernizacji? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i pomożemy znaleźć najlepszych wykonawców w Twojej okolicy.

 

Białystok: tel. 533 024 523

Bielsk Podlaski: tel. 533 255 125