Wiosna to idealna pora na renowacje i odnawianie tarasów, elewacji, mebli ogrodowych czy też podestów tarasowych. Na rynku pojawiają się wciąż nowe produkty do tego typu prac. Niestety pojawia się też pytanie jak łatwo i szybko można odnowić drewniane meble, tarasy czy elewacje.

/uploads/2022/05/drewno-220518092746.png

Drewno wymaga stałej pielęgnacji, by mogło długo nam służyć i cieszyć nasze oczy. Ochronę drewnianym elementom zapewnia odpowiednia impregnacja. Dzięki temu drewno nie chłonie wody, czyli nie pęcznieje i nie pęka. No i oczywiście jest odporne na biokorozję i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wybierając środek do zabezpieczenia drewna, należy zwrócić uwagę na to: czy będziemy malowali elementy użytkowane na zewnątrz, czy wewnątrz? Czy chcemy je chronić przed wilgocią, promieniowaniem UV, ogniem, grzybami, ścieraniem? Czy chcemy zachować czy ukryć widok słojów? Czy chcemy zmienić czy podkreślić kolor? Odpowiadając sobie na te pytania wybierzemy odpowiedni preparat. Niemniej jednak warto zasięgnąć opinii fachowców.

Tarasy, podesty tarasowe i meble ogrodowe

Do renowacji tarasów, podestów tarasowych i mebli ogrodowych polecana jest wodna emulsja oleju na bazie surowców odnawialnych firmy Remmers. Produkt ten sprawdza się we wszystkich miejscach, które są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, a co istotne posiada trzykrotnie dłuższą trwałość niż zwykłe oleje. Ucieszą się zwolennicy ekologii, ponieważ ten produkt posiada potwierdzoną nieszkodliwość dla pszczół. Ponadto jest to wodny produkt, o bardzo małej zawartości rozpuszczalnika, tworzący antypoślizgową powłokę. Jest odporny na wpływ czynników atmosferycznych i na promieniowanie UV. Chroni drewno przed wyschnięciem oraz pozwala drewnu oddychać.
Dostępne opakowania wodnej emulsji oleju na bazie surowców odnawialnych firmy Remmers: 0,9, 2,5 i 5 litrów.

/uploads/2022/05/window-1601423_640-220518093437.jpg

Elewacje, altany i drewniane elementy ogrodu

Jeżeli chcemy szybko odnowić drewnianą altanę, elewacje lub drewniane elementy ogrodu w jedno popołudnie, powinniśmy też zwrócić uwagę na czas schnięcia farby i niską emisję zapachu. Te wymagania spełnia półmatowa farba Tikkurila Valtti Opaque. Zapewniająca atrakcyjny wygląd drewna, podkreślająca jego strukturę i zachowująca jego naturalne piękno. Farba ta jest farbą ochronną, która ochroni drewno przed nadmierną wilgotnością oraz przed promieniami słonecznymi. Najważniejszą właściwością tej farby jest jednak czas schnięcia. Po około dwóch godzinach możemy nakładać kolejną warstwę farby, co w połączeniu z dużą trwałością gwarantuje nam zakończenie prac po kilku godzinach i pewne zabezpieczenie na lata. Farba Tikkurila Valtti Opaque występuje w opakowaniach: 0,9, 2,7 i 9 litra.

Pamiętajmy o złotej zasadzie, zawsze należy zapoznać się jeszcze przed przystąpieniem do pracy z danymi technicznymi produktu na stronie producenta.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi salonami sprzedaży.