Fasady budynków – wykończenie elewacji przy pomocy efektów dekoracyjnych

 

Zastosowanie technik dekoracyjnych na elewacji daje wiele możliwości aranżacyjnych dla budynku. Efekty te doskonale sprawdzą się jako ciekawy element dekoracyjny lub ozdobią elewację na całej powierzchni nadając budynkowi odpowiedni charakter. W ofercie czołowych producentów dostępne są techniki dekoracyjne, dzięki którym możliwa jest indywidualna aranżacja elewacji – rozwiązania te pasują zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych budynków.

 

Betonowa elewacja domu bez obciążenia dla ścian a może drewniana elewacja bez konieczności pielęgnacji – czy to możliwe?

Wielką zaletą technik dekoracyjnych jest to, że są one częścią systemu ocieplenia i tworzone są w jego wierzchniej warstwie. Pozwalają na imitację naturalnego efektu betonu lub deski bez dodatkowego obciążania konstrukcji budynku. Elewacja wykonana za pomocą techniki dekoracyjnej jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne, nie ma konieczności jej impregnacji, tak jak w przypadku naturalnych materiałów, np. drewnianych desek. Bogactwo możliwości wykonania sprawia, że elewacja danego budynku może efektownie wyróżniać się na tle pozostałych, a przy tym pozostać bezobsługowa przez wiele lat.

 

Poznaj techniki dekoracyjne nadające elewacji budynku oryginalny i indywidualny wygląd

Firma Caparol oferuje system Capatect Classic, który umożliwia wykonanie różnych technik dekoracyjnych. Imponujący efekt na elewacji możesz osiągnąć za pomocą jednej z pięciu dostępnych technik przy zastosowaniu kilku produktów z oferty. Poniżej opisano każdą z oferowanych technik, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zastosowanie efektów dekoracyjnych zdecydowanie podnosi atrakcyjność budynku, a także jego wartość!

 

Technika dekoracyjna Rustico – kreatywne wykończenie elewacji

Efekt Rustico jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno w projektach modernistycznych, jak i tradycyjnych. Technika ta pozwala otrzymać ciekawy, trójwymiarowy wygląd elewacji budynku dzięki widocznym delikatnym zagłębieniom, o falistej strukturze. Efekt ten na ścianach zewnętrznych kojarzy się ze spokojem, naturą i podejściem eko.

 

Technika dekoracyjna Efekt betonu – minimalistyczna aranżacja budynku

Technika dekoracyjna Efekt betonu to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w ambitnych, minimalistycznych aranżacjach elewacyjnych. Oryginalny efekt betonu można zastosować zarówno w przypadku obiektów industrialnych, aby w ten sposób podkreślić surowość bryły budynku, jak i w bardziej klasycznych projektach, by dodać im intrygującego charakteru.

 

Technika dekoracyjna Deska – efekt naturalnego ciepła

Kolejną polecaną przez fachowców ds. elewacji techniką dekoracyjną jest Deska. Wygląda jak prawdziwe drewno, jest jednak łatwiejsza w pielęgnacji, ponieważ nie wymaga uciążliwej impregnacji. Jest polecana, kiedy zależy Ci na pięknej, niestandardowej, nowoczesnej elewacji, która nadaje jednak ciepły charakter budynkowi.

 

Technika dekoracyjna Filigrano – nietypowe wykończenie elewacji

Kolejną po efekcie betonu techniką dekoracyjną nawiązującą do industrialnego trendu w architekturze jest efekt Filigrano. Coraz bardziej popularne staje się dekorowanie ścian w taki sposób, aby sprawiały wrażenie trójwymiarowych. Efekt Filigrano pozwala stworzyć oryginalną, surową powierzchnię, a dobierając odpowiednio barwę można zmienić całkowicie charakter budowli.

 

Technika dekoracyjna Betulla - naturalna i klasyczna

Efekt dekoracyjny Betulla to świetny pomysł na naturalną i klasyczną aranżację fragmentu elewacji domu. Ta technika w stonowanym, jasnobeżowym kolorze pięknie harmonizuje z naturalnym otoczeniem i świetnie wygląda na elewacjach budynków o prostej, klasycznej i tradycyjnej architekturze.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Caparol w sklepach budowlanych Kaizen w Białymstoku oraz Bielsku Podlaskim. Nasi doradcy pomogą wybrać najlepsze rozwiązania dostosowane do każdego projektu.

Dodatkowe informacje o użytych produktach w każdym z  wymienionych rozwiązań znajdziesz w linkach poniżej. Zachęcamy również do obejrzenia filmików instruktażowych z tworzenia technik dekoracyjnych oraz śledzenia profili Social Media na Facebook, Instagram oraz YouTube zarówno składów budowlanych Kaizen jak również producenta technik elewacyjnych Caparol Polska.

 

https://www.caparol.pl/fileadmin/data_pl/PDF/EFEKT-BETULLA_251121.pdf

https://www.caparol.pl/fileadmin/data_pl/PDF/EFEKT-RUSTICO_251121.pdf

https://www.caparol.pl/fileadmin/data_pl/PDF/EFEKT-BETONU_251121.pdf

https://www.caparol.pl/fileadmin/data_pl/PDF/EFEKT-DESKA_251121.pdf

https://www.caparol.pl/fileadmin/data_pl/PDF/EFEKT-FILIGRANO_251121.pdf