Biel na ścianach-jaką farbę wybrać?

 Planując wykończenie domu czy mieszkania należy wziąć pod uwagę jakim kolorem i jakiego rodzaju farbą pomalować ściany.

Piękna biel jest ponadczasowa – idealnie pasuje do wielu stylów. Dobrze więc zainwestować w taką farbę, która na długo pozwoli cieszyć się niezmienną aranżacją wnętrza.

źródło Niesamowite darmowe obrazy – Pixabay

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że biel na ścianach jest nudna i tendencyjna. Biel na ścianach wcale nie oznacza nudy! Odpowiednio podkreślona dodatkami w dowolnych kolorach dodaje niesamowitego efektu całej aranżacji wnętrza, jest świeża, jasna, relaksująca. Biel dodaje wnętrzu lekkości jest ponadczasowa i elegancka. Co więcej, biel we wnętrzu pozwala na dowolne zmiany w jego aranżacji – wystarczy zmienić kolory dodatków, aby nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Świetny efekt z użyciem bieli można osiągnąć w pomieszczeniach zarówno w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy też eleganckim glamour.

źródło Niesamowite darmowe obrazy – Pixabay

Jeśli biel to jaka farba sprawdzi się najlepiej?

Od właściwości farby zależy, czy powierzchnia będzie szybko się brudzić i czy z czasem zmieni swój odcień. Oprócz tego dobra biała farba nie powinna zawierać szkodliwych składników.  W naszej ofercie znajdziecie farby, które są bezpieczne dla człowieka, nawet dla alergików a przy tym są przyjazne dla środowiska.

Białe ściany na duuużo dłużej

Najbardziej stabilną barwę mają farby o dużej zawartości bieli. Wyróżnia je bardzo wysokie krycie, widoczne zarówno na mokro jak i po wyschnięciu. W praktyce  można je rozróżnić po kryciu niemal całkowitym już przy pierwszej warstwie farby.  Farby zawierające wybielacze optyczne (rozjaśniacze) wykazują największe zmiany w zażółceniu białych powłok dyspersyjnych farb ściennych w czasie. Kuszą bardzo wysoką jasnością zaraz po pomalowaniu jednak w miarę upływu czasu pojawią się na nich mocniej zażółcone lub bardziej szare miejsca. Warto też unikać farb, które zawierają plastyfikatory, ponieważ pokryte nią powłoki będą miały silniejszą tendencję do pokrywania się kurzem, co w konsekwencji prowadzi do utraty bieli.

Farba ścienna Indeko-plus firmy CAPAROL pozwala uzyskać intensywnie białą powłokę, która nie żółknie i nie szarzeje w miarę upływu czasu. Dzięki swoim właściwościom na pokrytej nią ścianie osadza się zdecydowanie  mniej kurzu. Powłoka malarska pozostaje czysta dłużej nawet w przypadku miejsc, gdzie osadzający się kurz jest trudny do wyeliminowania: narożniki ścian, okolice grzejników oraz kratek wentylacyjnych.

Najlepsza biała farba – właściwości

Farba lateksowa biała Indeko-plus posiada podwójną siłę krycia, w praktyce oznacza to, że malowanie przebiega w znacznie krótszym czasie. W większości przypadków wystarczy położenie tylko jednej warstwy farby ściennej. Co więcej, potrzebuje niewiele czasu do pełnego wyschnięcia nie wydzielając przy tym przykrych zapachów. Ta właściwość sprawia, że farba doskonale nadaje się do obiektów wymagających szybkiego odnowienia.

Farba Indeko-plus tworzy piękną, głęboko matową powierzchnię. Ze względu na swoje właściwości nanoszenie poprawek nie jest problematyczne. Farba matowa pozwala zniwelować delikatne nierówności powierzchni ściennych poprzez rozpraszanie promieni światła.  Idealnie sprawdzi się na silnie oświetlonych ścianach i sufitach.

Caparol oferuje szeroki wybór produktów, które przy pomocy naszych doradców z łatwością można dostosować do każdego pomieszczenia wg preferencji Klienta. Wszystkie farby Caparol wyróżnia łatwa aplikacja, wysoka jakość, bezpieczna receptura oraz trwałość w użytkowaniu.